Jesteś tutaj

Redakcja

 


Adam Tecław - Redaktor Naczelny

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Bezpieczeństwa Międzynarodowego UW. Zawodowo związany z branżą reklamową, w Redakcji odpowiada za rozwój merytoryczny oraz tworzenie strategii marketingowej portalu. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako korespondent zagraniczny w Waszyngtonie oraz w dziale publicystyki międzynarodowej Telewizji Polskiej.

Kontakt: a.teclaw@stosunkimiedzynarodowe.pl , +48 502 159 083

 

 

 


Anna Rubkiewicz  - Marketing i Promocja

Absolwentka Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizująca się w arabskich środkach masowego przekazu. W redakcji odpowiada za współpracę z wydawnictwami, festiwalami oraz promocję wydarzeń kulturalnych. Prywatnie miłośniczka prozy amerykańskiej, gatunku noir w literaturze i filmie oraz designu ekologicznego.

Kontakt: marketing@stosunkimiedzynarodowe.pl

 

 

 


pict0020a.jpgKlaudia Wasilewska - Media Manager

Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją PR. W redakcji zajmuje się promocją portalu i kontaktem z mediami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Telewizji Polskiej (program „Ale jazda!”) oraz w Polskim Radiu Bis. Biegle włada językiem angielskim i hiszpańskim. Jako tłumacz wspiera hiszpańskich importerów ceramiki do Polski.

Kontakt: k.wasilewska@stosunkimiedzynarodowe.pl

 

 


Paweł Krężołek - Sekretarz Redakcji

Najważniejsza osoba "pierwszego kontaktu" we wszystkich kwestiach związanych z patronatami. Odpowiada także za kontakty z NGO's. Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku politologia (specjalizacja: marketing polityczny) na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia na tej samej specjalizacji i uczelni.

Jego zainteresowania w ramach stosunków międzynarodowych obejmują geopolitykę oraz Bliski Wschód ze szczególnym uwzględnieniem Państwa Izrael. Miłośnik dobrej muzyki (głównie brytyjskiej lat '80) oraz turystyki wysokogórskiej.

Kontakt: p.krezolek@stosunkimiedzynarodowe.pl

 

 


Redaktorzy rubryk stałych

 


Mateusz Doliński

Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Interesuje się problematyką Ameryki Łacińskiej (ze szczególnym uwzględnieniem Kuby) oraz zagadnieniami dotyczącymi Bliskiego Wschodu. Pasjonat historii powszechnej i współczesnych wydarzeń na świecie. Prywatnie miłośnik dobrego wina, fotografii, podróży i wszystkiego, co związane z krajem braci Castro.

 
Prowadzi rubrykę "Na południe od Rio Grande", w której w każdy piątek przybliża czytelnikom aktualności z wybranych państw Ameryki Łacińskiej.
 
 
 
 

Krzysztof Owsianny

Absolwent Stosunków Międzynarodowych i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta programu Erasmus (Dogus University, Istanbul), kilka lat pracował na Sri Lance i w Indiach, głownie w sferze marketingu i zarządzania, obecnie pracownik APG Shimla University. Prywatnie miłośnik sportu, kina, kuchni orientalnej i wszystkiego co związane z Azją Południową.
 
 
Odpowiedzialny za rubrykę "Od Tokio do Dżakarty", dzięki której czytelnicy mogą lepiej poznać szczegóły wybranych wydarzeń i procesów zachodzących na tzw. "Dalekim Wschodzie". Podsumowania każdego kolejnego tygodnia pojawiają się w środy.
 
 
 
 
 
 

Aleksandra Orzechowska

Studentka III roku Kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim z zamiłowaniem do języków słowiańskich, głównie do rosyjskiego i historii, szczególnie krajów byłego Bloku Wschodniego. Działała  w organizacji Ars Politica (koło naukowe przy Uniwersytecie Warszawskim). Aktywistka w wolontariacie Inicjatywa Wolna Białoruś.  Fanka muzyki i aktywnego spędzania czasu.

W portalu odpowiedzialna za rubrykę "Wydarzyło się na wschodzie".

 
 
 
 
 

Adrianna Zachara

Studentka stosunków międzynarodowych i filologii chorwackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się wieloaspektowymi zagadnieniami związanymi z obszarem Bałkanów.

Przepada za sarajewskimi čevapčići i rakiją. Uwielbia historię i podróże. 

 

Odpowiedzialna za rubrykę "Z bałkańskiego tygla".

 
 
 

Sylwia Larson

Studentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Prawnik z wykształcenia, historyk z zamiłowania. Interesuje się postacią Aleksandra Wielkiego i historią starożytnego Rzymu w okresie pryncypatu. Zainteresowania naukowe dotyczą prawa morza, piractwa i terroryzmu morskiego oraz stosunków międzynarodowych w Rogu Afryki.

 

Autorka artykułów w rubryce "Wieści z Czarnego Lądu", w której co czwartek opisuje wybrane aktualności z Afryki.

 


Stali współpracownicy

 


 

Ewelina Atłasik

Studentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz ukrainoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisze na tematy związane z bezpieczeństwem międzynarodowym oraz dyplomacją. Jej zainteresowania w szczególności obejmują region Europy Wschodniej oraz Kaukazu. Prywatnie lubi dobrą książkę, dobrą muzykę, teatr, sport i podróże w ciekawe zakątki świata.

 
 
 
 
 
 

Dawid Barczyński

Student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalizacja: ekonomia). Czytelnikom portalu przybliża wydarzenia i procesy związane z międzynarodową polityką gospodarczą, handlem międzynarodowym oraz integracją gospodarczą w ramach UE. Do jego zainteresowań należy sport, muzyka oraz kino.

 
 
 
 
 
 
 

Anna Pałeczka

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania w szczególności obejmują prawo międzynarodowe, w tym prawa człowieka, kulturę w stosunkach międzynarodowych oraz organizacje międzynarodowe. Prywatnie miłośniczka dobrej książki, muzyki oraz podróży.

 

 

 

 

 

 


Joanna Pałkowska

Studentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (specjalizacja polityka i komunikacja międzynarodowa). Do jej zainteresowań należy teoria stosunków międzynarodowych oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem międzynarodowym. Dla redakcji Stosunków Międzynarodowych pisze komentarze do aktualnych wydarzeń. Jej pasją są podróże oraz sport.

 

 

 

 

 

 


Jessica Wolska

Doktorantka bezpieczeństwa narodowego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, absolwentka stosunków międzynarodowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu (specjalizacja: zarządzanie bezpieczeństwem w Polsce i UE). Płaszczyzna jej zainteresowań obejmuje tematykę Islamskiej Republiki Iranu, dyplomacji prewencyjnej oraz globalnych procesów bezpieczeństwa. Prywatnie zainteresowana tematyką praw zwierząt, podróżami, fotografią oraz sportem (jazda konna, tenis, pływanie).

 
 
 
 
 
 
 

Michał Uszpolewicz

Absolwent Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi, Uniwersytetu Junnańskiego w Chinach oraz Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2009-2010 stypendysta rządu ChRL w ramach programu "EU Window". Obecnie ponownie przebywa w Państwie Środka, gdzie podjął studia na Uniwersytecie w Wenzhou. Zajmuje się problemami dotyczącymi Azji Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Chin w regionie.

 
 
 

Martyna Zielińska

Absolwentka Politologii na Uniwersytecie Gdańskim (specjalizacja: stosunki międzynarodowe). Specjalizuje się w problematyce Bliskiego Wschodu. Jej zainteresowania koncentrują się w szczególności  wokół Państwa Izraela. W 2010 roku stypendystka „Presidential Merit Scholarschip” na Uniwersytecie w Hajfie w Izraelu.  Obecnie pracuje w branży Human Resources a prywatnie szlifuje język hebrajski. 

 

 

 

Copyright © 2011 stosunkimiedzynarodowe.pl. Projekt i realizacja: agencja interaktywna netturbina.pl.