Jesteś tutaj

Data dodania

pt., 05/12/2014 - 14:07
Bohater książki do dzisiaj żyje w ukryciu. Mafia wydała na niego wyrok śmierci. Prawdziwa opowieść o człowieku, który znalazł się w śmiertelnej pułapce.
 
Kiedy Jorge Salcedo po raz pierwszy dostał od szefa mafii polecenie, by sprzątnąć człowieka, był w szoku. „Upewnij się, że robota jest dobrze wykonana i to szybko. Pallomari musi odejść. Rozumiesz?” – usłyszał. „Jorge nie odpowiedział od razu. W jego umyśle rozległ się ogłuszający hałas. Wszystko się w nim buntowało. »Nie, nie zrobię tego. Nie, nie, nie!«, krzyczał w myślach. Ale w tej samej chwili kiwał głową i mówił to, co jego szef chciał usłyszeć.
– Tak, oczywiście. Tak, rozumiem”.
 
Dla Salcedo nie było już odwrotu. Stanął przed wyborem: albo zacznie zabijać, albo sam zginie. By wyrwać się z objęć mafii, musiał potajemnie współpracować z CIA. Jako informator przez lata balansował na krawędzi ryzyka.
Uwikłany to historia człowieka, który w nieodpowiednim czasie znalazł się w nieodpowiednim miejscu i poznał ludzi, z którymi nigdy nie powinien się spotkać. Nieoczekiwanie trafił w sam środek starcia pomiędzy najniebezpieczniejszymi kartelami narkotykowymi na świecie. By wyrwać się z sieci mafijnych układów, postanowił zwrócić się przeciwko swoim szefom.
Gdyby nie on, nigdy nie udałoby się rozpracować największej organizacji przestępczej świata.
 
 
 
ELEKTRYZUJĄCA OPOWIEŚĆ O ZDRADZIE, ZBRODNI, WIELKICH PIENIĄDZACH I NAJWIĘKSZEJ MAFIJNEJ WOJNIE W HISTORII.
W swoim fascynującym reportażowym thrillerze nagradzany dziennikarz śledczy William Rempel opisuje niesamowitą historię byłego członka kartelu Cali Jorge Salcedo. To historia zwyczajnego człowieka postawionego w obliczu niezwykłego dylematu, który musiał zaryzykować wszystko, by wyzwolić się spod wpływu potężnej i złowrogiej organizacji kryminalnej. 
Kolumbia w latach 90. to kraj pogrążony w chaosie, w którym słaby rząd zmaga się z guerillą i handlarzami narkotyków, takimi jak owiany złą sławą Pablo Escobar i jego konkurenci z kartelu Cali. Tu na scenę wchodzi Jorge Salcedo – żołnierz na pół etatu, zdolny inżynier, szanowany biznesmen, mąż i ojciec – który nienawidzi Pablo Escobara zarówno z powodów patriotycznych, jak i prywatnych. Zostaje przedstawiony ojcom chrzestnym z kartelu Cali, którzy pozostają w stanie wojny z Escobarem i marzą o zamordowaniu rywala. Choć ma mieszane uczucia, Jorge zgadza się im pomóc. 
 
 
Gdy staje się członkiem kartelu, stopniowo awansuje, by wreszcie zostać szefem ochrony Miguela Rodrigueza Orejueli, głównego ojca chrzestnego wartego 7 miliardów dolarów rocznie kartelu Cali. Otoczony przez przemoc i korupcję Jorge próbuje nie myśleć o otaczających go zbrodniach, tymczasem jednak wplątuje się coraz głębiej w działalność kartelu. Wreszcie dostaje od ojców chrzestnych rozkaz, którego po prostu nie może wykonać – nie wolno mu jednak odmówić. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem na wyplątanie się z sytuacji jest doprowadzenie do likwidacji największej i najbogatszej organizacji przestępczej wszechczasów. 
 
Tak rozpoczyna się fascynująca opowieść, w której napięcie i niebezpieczeństwa wciąż eskalują. Wspierany w sekrecie przez dwóch młodych pracowników amerykańskiej agencji do walki z handlem narkotykami Jorge ściga się z czasem i nasłanymi przez kartel mordercami, by przechwycić obciążające dowody i pomóc w ucieczce zbiegowi, ocalając po drodze życie innemu świadkowi koronnemu, na którego wydano wyrok. Przez cały czas od śmierci dzieli go tylko jeden fałszywy krok. 
William C. Rempel to jedyny reporter, który miał dostęp do tej historii i do samego Jorge, który ukrywa się gdzieś w Stanach Zjednoczonych – nawet sam autor nie wie dokładnie, gdzie – i który opisał swoje doświadczenia w najdrobniejszych, fascynujących szczegółach. Historia Salcedo to opowieść o niezwykłym i jednocześnie zwyczajnym mężczyźnie, który musiał zaryzykować wszystko, by zakończyć koszmar, który sam na siebie sprowadził.
 

Tagi:

Copyright © 2011 stosunkimiedzynarodowe.pl. Projekt i realizacja: agencja interaktywna netturbina.pl.